• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret207594

DAPGenç-DAPFest

DAPGenç-DAPFest Hakkında

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 Yılı Gençlik Destek Programı kapsamında Erzurum Uzundere Belediyesi'nin Türkiye'nin en yüksek şelalesi olan Tortum Şelalesi'nde uygulanacak olan "DAPGenç-DAPFest" Projesi"nin hayata geçiyor olduğunu bildirmekten memnuniyet duyarız.
Proje sözleşmesi, 27.08.2012 tarihinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü ve Proje Yürütücüsü Uzundere Belediyesi arasında imzalandı. 
"DAPGenç-DAPFest" Projesinin genel amacı, Erzurum'da yaşayan gençlerin bölgesel planlarda yer verildiği üzere kalkınma süreçlerine aktif katılımının teşvik edilmesi ve kişisel-sosyal gelişimlerini destekleyecek imkanların ve sürdürülebilir altyapıların Erzurum Cazibe Merkezi'nde oluşturulmasına çalışılmasıdır. Projenin önemli amaçlarından birisi de merkezi Erzurum'da kurulan DAP İdaresinden esinlenilerek gelecek yıllarda 14 DAP iline festivalin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve süreklilik arzedecek aktiviteler için kurumsal ve teknik altyapı oluşturulmasına yardımcı olmaktır. 
"DAPGenç-DAPFest" Projesi için 12 aylık bir uygulama öngörülmekte ve hedef kitlesini ise 14-29 yaş arası gençler oluşturmaktadır.
Proje alanı Dünyanın en hassas 200 ekolojik bölgesinden biri olan Batı Kafkasya Ekolojik Bölgesi'nde yer almaktadır ve Çoruh vadisi olarak bilinen bölge pekçok doğal, kültürel ve tarihi değeri içerisinde yaşatmaktadır. 
Proje, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Uzundere Köylere Hizmet Götürme Birliği, Çağlayan Bilim Kültür ve Sanat Derneği, Doğa Sporlari Ihtisas Kulübü Derneği (DADAK), Atatürk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Gençlik Turizmi Derneği – GENÇTUR, Uzundere Kadin Emeğini Değerlendirme Derneği (UZKADER), İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Alytus Business Advisory Center (Litvanya) ve Vselana Foundation (Bulgaria) ortaklığında gerçekleştirilmektedir. . Projeye ayrıca Erzurum Valiliği, Atatürk Üniversitesi Genel sekreterliği, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Doğu Anadolu Turizmi Geliştirme Projesi (DATUR), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından da desteklenmektedir. 
Proje kapsamında yılın çeşitli dönemlerine yayılan Gençlik Festivali organizasyonu, gençlere yönelik proje geliştirme eğitimleri, yabancı dil eğitimi, yurt dışından gönüllü çalışma kampına katılım, iki ayrı ülkeden gençlik festivaline katılım sağlanması ve benzer şekilde Bulgaristan ve Litvanya'ya hareketlilik planlanmaktadır. Proje faaliyetlerinden haberdar olmak ya da katılmak için  http://www.facebook.com/groups/dapgenc.dapfest/ adresine başvurulmaktadır.

    • "DAPGenç-DAPFest" T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 Yılı Gençlik Destek Programı kapsamında desteklenmektedir. Uzundere Belediyesi tarafından yürütülen "DAPGenç-DAPFest" Projesi 12 aylı...
    • 218 üye Paylaş
Üyelik Girişi
Takvim
DADAK ANA SPONSORU Alpin Outdoor